تلاش بهزیستی برای مقابله با آسیب و تلطیف فضای روانی جامعه انکارناشدنی است

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۴/۲۲ | 

تلاش بهزیستی برای مقابله با آسیب و تلطیف فضای روانی جامعه انکارناشدنی است


استاندار یزد در دیدار با رئیس سازمان بهزیستی کشور گسترش ناهنجاری های اجتماعی در جامعه را یکی از عوامل بروز بزهکاری ها و ترویج روحیه خشونت در جامعه عنوان کرد و گفت: تلاش بهزیستی در تلطیف فضای روانی جامعه در مقابله با این معضل موثر است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل، «انوشیروان محسنی‌بندپی» رئیس سازمان بهزیستی کشور در سفر یکروزه خود به یزد با دیدار با استاندار یزد دیدار کرد. «سید محمد میرمحمدی» استاندار یزد در این دیدار بر لزوم توانمندسازی بهزیستی تاکید کرد و گفت: توانمندی سازمان، در واقع توانمندی جامعه است.

استاندار یزد ضمن تاکید بر تلاش در راستای پیشگیری از بروز معلولیت‌ها با بهره‌گیری از علم ژنتیک، افزود: اینکه بهزیستی از رویکرد نگهداری صرف معلولین و پرداختن به نیازهای آنان به رویکرد پیشگیری از بروز معلولیت پرداخته، امر مبارکی است که باید تداوم یابد.

وی نظم‌پذیری و قانون‌گرایی جامعه را در امر کاهش تصادفات و بروز معلولیت‌ها بسیار موثر دانست و تحقق این امور را به سود بهزیستی برشمرد و گفت: بهزیستی هرچه در گسترش این امور و تاکید بر تغذیه سالم در جامعه تلاش کند، در پیشگیری از بروز معلولیت‌ها و ناتوانی‌های جسمی کوشیده است.

میرمحمدی، گسترش ناهنجاری‌های اجتماعی در جامعه را یکی دیگر از عوامل بروز بزهکاری‌ها و ترویج روحیه خشونت در جامعه دانست و تلاش بهزیستی در این حوزه را نیز، در تلطیف فضای روانی جامعه موثر عنوان کرد و ادامه داد: اکنون خوشبختانه در استان یزد، قدم‌های موثری در زمینه مبارزه با بلای خانمان‌سوز اعتیاد برداشته شده و در یک مورد خاص با بهره‌برداری از کمپ بازپروری و درمان معتادین، قریب به 300 نفر از معتادین خیابانی در حال بازپروری و درمان در این کمپ هستند.

استاندار یزد، افزود: بررسی‌های اولیه نشان داده که با جمع‌آوری این قبیل معتادین از سطح شهر و تمرکز آنها در این مرکز درمانی و بازپروری، بین 30 تا 40 درصد از سرقت‌های خورد در سطح شهر یزد کاهش یافته است و این امر در کاهش آسیب‌های اجتماعی و سلامت جامعه قطعاً موثر است.

وی حرفه‌آموزی و ایجاد شغل برای معتادین بازپروری شده را از دیگر اهداف استان در راستای بازگشت آنان به جامعه و کمک به تداوم شرایط بهبودی آنها دانست و در پایان یادآور شد: طرح و برنامه‌های موثری در این خصوص در استان یزد و با همکاری نهادها و سازمان‌های تابعه در دستور کار است.


منبع : اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور


دفعات مشاهده: 710 بار   |   دفعات چاپ: 234 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb