افتتاح ۸ مرکز توانبخشی با حضور وزیر

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۴/۲۵ | 

مدیرکل بهزیستی گلستان:
افتتاح ۸ مرکز توانبخشی با حضور وزیر

 ۳۴۷ روستا به جمعیت بهزیستی استان اضافه شد

 مدیرکل بهزیستی گلستان از افتتاح ۸ مرکز توانبخشی با حضور وزیر طی هفته های آینده خبر داد و گفت: به ازای نگهداری هر معلول در مراکز ۳۴۰ تا ۴۰۰ هزار تومان یارانه به هر معلول پرداخت می شود.

 گرگان، رقیه رحمانی، مدیرکل بهزیستی گلستان، امروز (24 تیر) به مناسبت سی و هفتمین سالگرد تاسیس سازمان بهزیستی با شعار «تنها، همه با هم می توانیم» در جمع خبرنگاران گفت: بیش از 47 هزار معلول در سطح استان تحت پوشش بهزیستی هستند.

وی با بیان اینکه از این تعداد 7 هزار و 923 نفر از بهزیستی مستمری می گیرند، افزود: به این افراد از 53 هزار تومان تا یکصد هزار تومان مستمری پرداخت می شود.

رحمانی تصریح کرد: دو هزار و 695 نفر در 62 مرکز توانبخشی روزانه و شبانه ما خدمات دریافت می کنند.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده سال گذشته بهزیستی استان از رشد 100 درصدی خرید تجهیزات معلولان خبر داد و ادامه داد: سال گذشته یک میلیارد و 500 میلیون تومان وسایل کمک توانبخشی شامل؛ 850 ویلچر و 350 سمعک و دست و پای مصنوعی خریداری و در اختیار معلولان قرار گرفت.

مدیرکل بهزیستی گلستان اظهارداشت: در سال جاری نیز تا کنون 200 میلیون تومان اعتبار برای خریداری تجهیزات از اعتبارات ملی اختصاص یافته است.

وی خاطرنشان کرد: از 65 مرکز توانبخشی سطح استان 41 مرکز روزانه، 15 مرکز شبانه و 6 مرکز سیار است و سه مرکز نیز غیرفعال هستند.

رحمانی از افتتاح 8 مرکز توانبخشی با حضور وزیر طی هفته های آینده خبر داد و گفت: به ازای نگهداری هر معلول در مراکز 340 تا 400 هزار تومان یارانه به هر معلول پرداخت می شود.

وی اضافه کرد: از دو هزار و 695 نفر یارانه بگیر، ماهانه 700 میلیون تومان یارانه و 7 هزار و 923 نفر مستمری بگیر ماهانه 600 میلیون تومان مستمری پرداخت می شود.

مدیرکل بهزیستی گلستان افزود: امسال 347 روستا با جمعیت 305 هزار و 808 نفر جمعیت روستایی با 5 هزار معلول به جمعیت تحت پوشش بهزیستی استان نیز اضافه شد که در حال حاضر به صد درصد پوشش روستایی رسیده است.

وی از ارزیابی عملکرد 21 دستگاه اجرایی خبر داد و اظهارداشت: در این راستا 756 نقطه توسط متخصصان برای مناسب سازی معلولان در سطح استان شناسایی شد و پرسشنامه های تخصصی آماده شد.

رحمانی با اعلام اشتغال حمایت شده با پشتیبانی شغل معلولان، گفت: این طرح با همکاری دفتر توانبخشی و پزشکی کشور در شهر گرگان از اردیبهشت ماه شروع شده و تا پایان شهریورماه ادامه دارد.

وی با اشاره به فعالیت های حوزه پیشگیری و غربالگری شنوایی، گلستان را از جمله استان هایی خواند که 90 درصدی غربالگری شنوایی را انجام می دهد و افزود:  از مجموع 42 هزار و 999 نوزاد متولد شده در سال گذشته، 39 هزار و 81 نفر تا 6 ماهگی غربالگری شنوایی شدند.

رحمانی خاطرنشان کرد: از 96 هزار و 776 کودک 3 تا 6 ساال استان، 76 هزار نفر از کودکان غربالگری تنبلی چشم را انجام دادند که 6 هزار و 331 نفر بیمار بودند.

وی از نگهداری 300 فرزند در 27 مرکز غیر دولتی خبر داد و گفت: ماهانه 200 هزار تومان به این کودکان یارانه پرداخت می شود.

مدیرکل بهزیستی گلستان افزود: از 7 هزار و 449 زن سرپرست خانوار 3 هزار و 456 نفر مستمری می گیرند و بیمه اجتماعی هستند.

وی با اشاره به حمایت از چند قلوزایی، گفت: یک هزار یکصد و 4 فرزند چند قلو در استان هستند که ماهانه به آنها حقوق پرداخت می شود.


منبع:شبستان


دفعات مشاهده: 700 بار   |   دفعات چاپ: 228 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb