عمل کاشت پروتز گوش میانی در اهواز انجام شد

 | تاریخ ارسال: 1394/4/31 | 

عمل کاشت پروتز گوش میانی در اهواز انجام شداهواز - کاشت پروتز گوش میانی صبح امروز چهارشنبه توسط تیم جراحی مرکز کاشت حلزون شنوایی خوزستان با روش نوین انجام شد.

 دکتر نادر صاکی رییس مرکز کاشت حلزون شنوایی اهواز صبح امروز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران عنوان کرد: عمل کاشت پروتز گوش میانی برای درمان کم شنوایی‌های انتقالی و حسی عصبی کاربرد دارد.

وی افزود: در این روش، پروتز کوچکی درون گوش فرد بیمار کاشته می‌شود و پس از آن فرد کم‌شنوا قادر خواهد بود اصواتی را که قبل از عمل قادر به شنیدن آن نبود را بشنود.

رئیس مرکز کاشت حلزون خوزستان گفت: خوشبختانه این روش نوین علاوه بر دارا بودن مزیت‌های سمعک‌های موجود از لحاظ ظاهری نیز به‌گونه‌ای طراحی‌شده که برای بیماران کاملا ایده آل است.

وی تصریح کرد: در این روش درمانی با اتکا به دانش جدید و به روز در خصوص کاشت حلزون پروتز گوش میانی، خدمات نوینی را به بیماران ارائه می‌کند.

وی با اشاره به انجام این عمل به‌صورت رایگان برای بیماران عنوان کرد: فرد کم‌شنوا و یا ناشنوا برای انجام این عمل تنها باید هزینه خرید پروتز را پرداخت کند و  هزینه‌های عمل بر عهده بیمارستان است.

صاکی با اشاره به تأسیس مرکز کاشت حلزون گوش خوزستان در سال ۹۲ اظهار کرد: از زمان شروع به کار این مرکز تا کنون، ۱۱۴ عمل جراحی بر روی کودکان انجام‌ شده است که خوشبختانه این مرکز توانسته کمک شایانی به بیماران کم‌شنوا و ناشنوای جنوب غرب کشور ارائه دهد.

به گزارش مهر، این عمل برای اولین بار در سطح کشور و با محوریت تیم جراحی مرکز کاشت حلزون شنوایی خوزستان انجام شد.

در این عمل دکتر مسعود متصدی از دانشگاه تهران و مارکوس بارتا مدیر منطقه‌ای کمپانی مدل اتریش در ایران تیم جراحی را همراهی کردند.


منبع:مهرَژدفعات مشاهده: 2412 بار   |   دفعات چاپ: 523 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2020 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb