لزوم مراجعه جوانان قبل از ازدواج به مشاور ژنتیک

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۵/۳ | 

برای خدمت‌رسانی بهتر به کمک مردم نیازمندیم

لزوم مراجعه جوانان قبل از ازدواج به مشاور ژنتیک

مدیرکل سازمان بهزیستی استان اصفهان گفت: بهزیستی تمام تلاش خود را انجام می‌دهد تا به بهترین شکل به یاری مددجویان بشتابد، اما برای خدمت‌رسانی بهتر نیاز به کمک مردم و خیرین داریم.

سعید صادقی با اشاره به اقدامات سازمان بهزیستی اظهار کرد: سازمان بهزیستی از زیرمجموعه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوده که در سال ۱۳۵۹ به همت شهید فیاضی‌بخش و جمعی از دلسوزان انقلاب برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه تأسیس شد.

وی ادامه داد: امروز ۷۵ وظیفه اصلی برعهده سازمان بهزیستی بوده که در قالب ۱۵۳ برنامه و فعالیت درحال انجام است، امروز اکثر افراد جامعه از وظایف سازمان بهزیستی خبر دارند، جا دارد از حمایت مسئولان استان و به‌خصوص خیرین تشکر کنم، در بهزیستی از افرادی حمایت و نگهداری می‌شود که در دنیا هیچ‌کس نگران آنها نیست. مدتی پیش با یکی از علما ملاقاتی داشتیم، ایشان کار در بهزیستی را بسیار مشکل دانستند و فرمودند اگر مشکلی از گرفتاری حل شود امام زمان(عج) خوشحال می‌شود، رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند لازم می‌دانم از افرادی که در بهزیستی فعالیت می‌کنند، تشکر کنم، باید بگویم آنچه بنده و هزار و ۲۰۰ همکار و مشاور سازمان بهزیستی استان اصفهان را دلگرم می‌کند، حمایت مردم، مسئولان و خیران است.

مدیرکل سازمان بهزیستی استان اصفهان گفت: آخرین آمار نشان می‌دهد حدود ۳۰۰ هزار نفر شامل معلولین، نابینایان، ناشنوایان، زنان سرپرست خانوار، کودکان بی‌سرپرست، سالمندان و مواردی از این قبیل را تحت حمایت داریم، همه اینها ولی‌نعمت ما هستند و ما موظف هستیم به آنها خدمت کنیم، اما اگر مردم و خیرین از ما حمایت نکنند، نمی‌توانیم در همه امور موفق باشیم، امروز بهزیستی علاوه‌بر آن ۳۰۰ هزار نفر تحت پوشش در قالب‌ برنامه‌هایی چون پیشگیری از اعتیاد، راه‌اندازی مراکز مشاوره ژنتیک و مراکز مشاوره قبل از ازدواج درحال خدمت به مردم است.

صادقی گفت: از تمامی جوانان این درخواست را داریم که قبل از ازدواج از خدمات مشاوره ژنتیک و مشاوره‌های قبل از ازدواج بهره ببرند، بهزیستی بخشی از هزینه مشاوره‌های ژنتیک را پرداخت می‌کند، باید توجه داشت امروزه داشتن فرزند معلول بسیار سخت است.

وی تأکید کرد: گروه‌هایی در محلات مختلف تشکیل شده که به‌عنوان مربی و مشاور فعالیت می‌کنند، مرکز ۱۲۳ به‌عنوان مرکز مشاوره تاکنون بسیاری از کودکانی را که در معرض کودک‌آزاری قرار داشته‌اند نجات داده است.، تلفن ۱۴۸۰ خط مشاور تلفنی بهزیستی نیز از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب با حضور مشاوران آماده خدمت‌رسانی به مردم است، امروزه همه افراد جامعه به مشاوره نیاز دارند و سازمان بهزیستی این امکان را به خوبی فراهم آورده است.

مدیرکل سازمان بهزیستی استان اصفهان تصریح کرد: امروز حدود ۲ هزار مرکز در سطح استان داریم که حدود هزار مرکز آن مربوط به مهدهای کودک و بقیه شامل مراکز ترک اعتیاد، مراکز نگهداری کودکان بی‌سرپرست و مراکز توانبخشی و غیره بوده و ۴۱ خانه کودک و نوجوان در سطح استان وجود دارد که حدود ۵۰۰ کودک و نوجوان در آنها نگهداری می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: در مراکز غیردولتی ما ۱۸ هزار نفر شاغل هستند که نشان از گستردگی سازمان بهزیستی است، اصفهان تنها استانی است که آدینه‌مهد در آن راه‌اندازی شده است، آدینه‌مهدها در سراسر نمازهای جمعه استان فراهم شده تا به نگهداری کودکان نمازگزاران بپردازند.

صادقی ادامه داد: یکی از فعالیت‌های سازمان بهزیستی غربال‌گری‌های بینایی و شنوایی است، سال گذشته ۶۷ درصد از کودکان در بدو تولد مورد آزمایش شنوایی قرار گرفتند و حدود ۶۰ مورد ناشنوا شناسایی شدند که با عمل کاشت حلزون درحال درمان می‌باشند.

وی گفت: در سال گذشته ۳۵۰ هزار کودک ۴ تا ۶ ساله مورد آزمون بینایی قرار گرفتند که حدود ۴۶۰ کودک که تنبلی چشم داشتند شناسایی و مورد درمان قرار گرفتند.

مدیرکل سازمان بهزیستی استان اصفهان به حوزه مشارکت‌های مردمی اشاره کرده و ادامه داد: در ۳ ماهه اول سال ۹۴ در حوزه مشارکت‌های مردمی با ۳۰۰ درصد رشد در کمک‌های مردمی روبه‌رو بودیم و باید از کمک‌ مردم و خیرین تشکر کنم. این عدد به خوبی نشان می‌دهد اعتماد عمومی به بهزیستی افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: امروز ۹۰ خیریه فعال در سطح استان با سازمان بهزیستی همکاری دارند. قصد داریم در سال ۹۴ با همکاری خیریه‌ها، سازمان مسکن و شهرسازی و نهادهای مرتبط خانوارهایی که بیش از ۲ معلول دارند را خانه‌دار کنیم، در سطح استان اصفهان بیش از ۵۲۳ خانوار وجود دارد که بیش از ۲ معلول در آنها زندگی می‌کند، حتی خانواده‌ای داریم که حتی ۵ معلول دارد، امیدواریم خانه‌دار شدن این خانواده‌ها در سال ۹۴ و ۹۵ تحقق یابد.

وی افزود: در سال گذشته و ۳ ماهه نخست سال ۹۴، ۴۲ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال در اختیار مددجویان تحت پوشش قرار دادیم که حدود ۵ هزار و ۶۰۰ نفر از مددجویان با دریافت وام‌های خوداشتغالی کم‌بهره توانستند بازتوان شده و مخارج زندگی خود را تأمین نمایند.

منبع: فارس


دفعات مشاهده: 680 بار   |   دفعات چاپ: 246 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb