برای اعزام کاروان ناشنوایان به بازیهای آسیایی نیاز به حمایت ورزات ورزش داریم

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۵/۴ | 

تیشه گران

 برای اعزام کاروان ناشنوایان به بازیهای آسیایی نیاز به حمایت ورزات ورزش داریم


تهران– دبیرفدراسیون ورزشهای ناشنوایان گفت: تاپایان چهارمین ماه سال بخش اندکی ازاعتبارات مصوب این فدراسیون اختصاص یافته است وامیدواریم با توجه به اعزام کاروان ورزشی ناشنوایان به بازیهای آسیا – اقیانوسیه بخش عمده ای از این اعتبارات دراختیار فدراسیون قرار گیرد.

مهران تیشه گران افزود: اعتبار مصوب فدراسیون ورزش های ناشنوایان در سال جاری یک میلیارد و هشتصد میلیون تومان است که تاکنون حدود 300 میلیون تومان آن در اختیار فدراسیون قرار گرفته و این درحالی است که آماده سازی تیم های مختلف برای حضور در بازیهای آسیایی نیازمند اعتبارات بیشتری است.

وی اظهارامیدواری کرد تاکمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان هر چه زودتر بخش مهمی ازاعتبارات مورد نیاز این فدراسیون را تامین کنند تا کاروان ورزشی با نهایت آمادگی راهی چین تایپه شود، زیرا فدراسیون در شرایط حاضر نیاز به این اعتبار دارد و می تواند با تزریق به موقع اعتبارات برنامه های خود را در زمینه اردوهای مختلف ورزشی اجرایی کند.

هشتمین دوره بازیهای آسیا – اقیانوسیه ناشنوایان از 10 تا 18 مهرماه به میزبانی کشور چین تایپه برگزار می شود.

دبیرفدراسیون ورزش های ناشنوایان درخصوص کاروان ورزشی ناشنوایان اعزامی ایران به هشتمین دوره بازیهای آسیا–اقیانوسیه گفت: تمرینات رشته های مختلف از دی ماه 93 آغاز شده و تقریبا هر رشته بین پنج تا شش مرحله اردو را پشت سر گذاشته اند.

وی ادامه داد: در بخش مردان بین 11 تا 12 رشته ورزشی و در بخش زنان بین پنج یا شش رشته به بازیهای آسیا - اقیانوسیه اعزام خواهند شد که رشته های اعزامی و تعداد ورزشکاران تا 15 مهر ماه ماه نهایی شده و اعلام خواهد شد و این رشته ها و اسامی ورزشکاران هر رشته تا 17 مرداد ماه نیز به مسئولان برگزار کننده این رقابت ها اعلام خواهد شد.

وی با بیان اینکه پیش ازاین قرار بود برخی رشته ها چون فوتسال زنان، کشتی ، کاراته و والیبال مردان نیز به این رقابت ها اعزام شوند ، افزود: به دلیل اینکه تعداد کشورهای شرکت کننده دربرخی از این رشته ها به حد نصاب لازم نرسید،برخی رشته ها از سوی فدراسیون آسیایی و مسئولان برگزار کننده حذف شده است .

به گفته تیشه گران تیم های ورزشی مردان ناشنوا قرار است در رشته های دوومیدانی ، دوچرخه سواری ، تکواندو ، شنا ، بسکتبال ، بولینگ ، تنیس ، تنیس روی میز، بدمینتون ، فوتبال ، جودو و فوتسال به این مسابقات اعزام شوند اما مسئولان فدراسیون هنوز در خصوص اعزام تیم تنیس به جمع بندی نهایی نرسیده اند.

دوومیدانی ، تکواندو ، بولینگ ، تنیس ، تنیس روی میز و بدمینتون شش رشته ورزشی برای اعزام زنان ناشنوا به هشتمین دوره بازیهای آسیا – اقیانوسیه هستند اما هنوز اعزام ورزشکاران در رشته بولینگ زنان حتمی نشده است .

وی با بیان اینکه بین 140 تا 150 ورزشکار ناشنوا به هشتمین دوره بازیهای آسیا – اقیانوسیه اعزام خواهند شد ، گفت: در رشته های فوتبال ، فوتسال ، دوومیدانی ، دوچرخه سواری ، تکواندو و بسکتبال ما شانس کسب مدال داریم و امیدواریم بتوانیم در این دوره از رقابت ها عنوان پنجمی دوره قبل را تکرار و حتی ارتقا بخشیم .

به گفته تیشه گران ایران در رشته فوتبال عنوان قهرمانی آسیا را در اختیار دارد و در رشته فوتسال نیز علاوه بر عنوان قهرمانی آسیا عنوان قهرمانی جهان را نیز یدک می کشد.

وی تصریح کرد ما امیدواریم که بین پنج تا هشت مدال رنگارنگ در رشته دوومیدانی برای کشور کسب کنیم و حتی در بسکتبال که برای نخستین بار است که تیم ناشنوایان به این رقابت ها اعزام می شود ما انتظار کسب عنوان و مدال داریم .

به گفته این مسئول فدراسیون ورزش های ناشنوایان ، تکواندو کاران و جودو کاران کاروان اعزامی به چین تایپه نیز شانس زیادی برای کسب مدال در این رقابت ها دارند.

وی یادآور شد ، کاروان ورزشی ناشنوایان ایران در هفمین دوره بازیهای آسیا – اقیانوسیه که سال 2011 به میزبانی کره جنوبی برگزار شد در شش رشته ورزشی به رقابت با حریفان پرداخت و توانست عنوان پنجمی این مسابقات را از آن خود کند.


منبع:ایرنا


دفعات مشاهده: 2514 بار   |   دفعات چاپ: 655 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb