طرح مجلس برای استقلال کمیته پارالمپیک از کمیته ملی المپیک

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۵/۱۳ | 


رئیس فراکسیون جانبازان و معلولین مجلس خبر داد:
طرح مجلس برای استقلال کمیته پارالمپیک از کمیته ملی المپیک

تلاش می‌شود این قانون تا روز پارالمپیک در مجلس به تصویب برسدرئیس فراکسیون جانبازان و معلولین مجلس از طرح نمایندگان برای استقلال کمیته پارالمپیک از کمیته ملی المپیک و تلاش برای تصویب این قانون در روز ملی پارالمپیک خبر داد.

فاطمه آلیا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح مجلس برای تفکیک و استقلال کمیته پارالمیپیک از کمیته ملی المپیک گفت: با توجه به رویکرد مثبت مجلس نسبت به این موضوع این مژده را به ورزشکاران جانباز و معلول می‌توان داد این طرح با رأی مثبت نمایندگان در مجلس به تصویب برسد.
وی افزود: با توجه به اینکه روز 24 مهر روز ملی پارالمپیک است تلاش می‌شود تا کار بررسی و تصویب این طرح در کمیسیون اجتماعی و صحن علنی مجلس تا این تاریخ به پایان رسد و ما بتوانیم در این روز این مژده و هدیه را به ورزشکاران جانباز و معلولمان بدهیم.
رئیس فراکسیون جانبازان و معلولین مجلس اظهار داشت: طرح تفکیک کمیته پارالمپیک از کمیته ملی المپیک پیش از این در کار گروه ورزش کمیسیون فرهنگی مجلس بررسی و تصویب شده بود اما از آنجایی که بررسی در خصوص اساسنامه و تغییر ساختار سازمان‌ها باید در کمیسیون اجتماعی انجام شود با موافقت رؤسای کمیسیون‌های فرهنگی و اجتماعی و هیأت رئیسه مجلس این طرح برای بررسی و تصویب به کمیسیون اجتماعی ارجاع می‌شود.
آلیا در پایان گفت: با تصویب این طرح شرایط ورزش جانبازان و معلولین در آینده بهبود خواهد یافت و باید این کار انجام شود چرا که جانبازان و معلولین ما در مسابقات بین‌المللی افتخار آفرین‌ هستند و بارها و بارها موفقیت و پیروزی آنها باعث شده تا پرچم پر افتخار جمهوری اسلامی ایران در میادین ورزشی بین‌المللی به اهتزاز درآید. و علاوه بر کسب مدال اخلاق و غیرت جانباز و معلول ما هم زبانزد بوده و هست.


منبع: خانه ملت


دفعات مشاهده: 2314 بار   |   دفعات چاپ: 598 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb