سیاست جدید بهزیستی راه اندازی مراکز تخصصی توانبخشی است

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۵/۱۳ | 


رئیس سازمان بهزیستی کشور :
سیاست جدید بهزیستی راه اندازی مراکز تخصصی توانبخشی است


گرگان – معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: سیاست جدید بهزیستی راه اندازی مراکز تخصصی توانبخشی است.

 انوشیروان محسنی بندپی، ظهر سه شنبه، در اداره کل بهزیستی گلستان گفت: سیاست جدید سازمان بهزیستی در حوزه توانبخشی، راه اندازی مراکز تخصصی توانبخشی نظیر مراکز آلزایمر و مراقبت موقت از بیماران اوتیسم و تغییر تشکیلات حوزه توانبخشی بر اساس معلول محوری است.

محسنی بندپی با بیان اینکه هر گروه از معلولین ضایعات نخاعی و نابینایان صاحب متولی خواهند شد افزود: تعیین نوع و شدت معلولیت و صدور کارت هوشمند بر اساس طبقه بندی بین المللی عملکرد ICF که یک شاخص بین المللی و معتبر در تعیین وضعیت معلولین از نظر نوع و شدت معلولیت است، مهم ترین برنامه سازمان بهزیستی در حوزه توانبخشی محسوب می شوند.

وی تصریح کرد: باتوجه به افزایش هزینه های تمام شده در مراکز نگهداری طرف قرارداد با سازمان بهزیستی مقرر شد که از مهرماه سال ۹۴ مراکز نگهداری شبانه روزی ۲۰ درصد افزایش و مراکز نگهداری روزانه نیز ۲۵ درصد افزایش یابد.

وی یادآور شد: باتوجه به تاکید رییس جمهور مبنی بر اینکه هیچ معلول و ناتوانی نباید از وسایل کمک تجهیزاتی و کمک توانبخشی محروم باشد، سازمان بهزیستی کشور اولویت بهره مندی و برخورداری این گروه از جامعه هدف را در استان های کم برخوردار قرار داده است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با نام بردن از این استان ها اظهار کرد: استان هایی مانند سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، ایلام، کردستان، چهارمحال و بختیاری و گلستان با در اختیار قرار دادن امکانات نسبت به فعال سازی، تحرک پذیری و حضور این عزیزان در محیط های عمومی و اجتماعی و کاهش اثرات روحی و روانی در مورد جدایی این افراد از این محیط های عمومی را به حداقل رساند.

محسنی بندپی درباره توانبخشی مبتنی بر جامعه گفت: رویکرد دولت تدبیر و امید و سازمان بهزیستی تغییر نگرش بهزیستی دولت محور به بهزیستی جامعه محور و توسعه خدمات توانبخشی مبتنی بر جامعه است به طوری که این خدمات از مراکز نگهداری به خانه ها منتقل می شود.


منبع: مهر


دفعات مشاهده: 2652 بار   |   دفعات چاپ: 651 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2020 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb