صندوق اشتغال بهزیستی با کمک خیرین احداث می شود

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۵/۱۳ | 


ربیعی:
صندوق اشتغال بهزیستی با کمک خیرین احداث می شودگرگان- وزیر کار، رفاه و تعاون گفت: صندوق اشتغال در بهزیستی با کمک خیرین احداث می شود و نتایج آن را در سال ۹۵ می بینیم.

 علی ربیعی، ظهر سه شنبه، در نشست صمیمانه با تشکل های تعاون، کار و رفاه اجتماعی که در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار شد اظهار کرد: از ابتدای دولت یازدوهم ۲۵ هزار معلول در کشور مشغول به کار شده اند و دراین زمینه ظرفیت خوبی ایجاد شده است.

وی در ادامه با اشاره به برنامه های رفاهی این وزارتخانه گفت: در دو سال گذشته سعی شده است برنامه های منسجمی در حوزه رفاهی انجام شود و از جمله می توان به تحت پوشش قرار گرفتن فقرای شهری در این طرح، بازگرداندن کودکان بازمانده از تحصیل در کشور، کمک به تغذیه صحیح ۲۰۰ هزار مادر دچار سوء تغذیه و اعطای سبد کالا به دهک پایین اشاره کرد.

وی در ادامه با بیان این که واقعیت اقتصاد کشور مانند یک کیکی است که کوچک می شود، گفت: توان و ظرفیت اقتصادی کشور بالاست ولی قدرت اقتصادی مردم طی سال های گذشته پایین آمده است و اگر بخواهیم این توان را بالا ببریم نیازمند سرمایه گذاری است.

وزیر کار در ادامه اولین اقدام دولت را تثبیت قیمت ها و رشد سه درصد در سال گذشته عنوان کرد و گفت: بنگاه های زودبازده و مسکن مهر از جمله طرح هایی بودند که در دولت گذشته درست اجرا نشد و منابعی هدر داده شد.

ربیعی در ادامه افزود: برای عبور از شرایط فعلی کشور سه راه پیش رو داریم که یا باید دولت متکفل تمام امور شود، یا تنها سیاست گذاری کند و یا دولت همه کاره نشود و سیاست گذاری کند و جامعه خود را کوچک و جامعه مردمی را بزرگ کند.

توسعه در کشور بخشنامه ای به وجود نمی آید

وزیر کار و تعاون در ادامه افزود:توسعه در کشور بخشنامه ای به وجود نمی آید چون سال های سال الگوها آمده اند و رفته اند ولی سفره های مردم پر نشده است و علت اصلی این بوده است که کار از محله گرایی آغاز نشده است.

ربیعی افزود: در روستاها و محله ها باید رسته شغل ها شناسایی شود و با همان ها شغل ایجادشود و مسیر امروز ما باید این باشد که بتوانیم رضایت مردم را از زندگی افزایش دهیم.

وی با اشاره به تشکل های حوزه کار گفت: شما شرکای اجتماعی دولت باشید و باید با همکاری یکدیگر موثر باشیم.

وی تصریح کرد: هنوز جای افزایش کمی در تشکل های کاری وجود دارد و در ادامه باید این تشکل ها به سمت هم افزایی حرکت کنند و آموزش انها در دستو کار ما قرار دارد.

ربیعی اصلاح قانون مشاغل سخت و زیان آور را از دیگر برنامه های این وزارتخانه عنوان کرد و گفت: امسال در بخش تعاونی پول تزریق می شود ولی تشکل ها نباید تنها در دام تشکل خود افتاده بلکه تشکل باید جایی برای پرواز کردن آنان باشد.


منبع: مهر


دفعات مشاهده: 2721 بار   |   دفعات چاپ: 669 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2020 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb