هفدهمین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان پسر استثنایی کشور در قزوین آغاز شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۵/۲۲ | 

هفدهمین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان پسر استثنایی کشور در قزوین آغاز شد


قزوین -رییس آموزش و پرورش استثنایی استان قزوین از برگزاری هفدهمین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان پسر استثنایی کشور به میزبانی قزوین خبر داد.
سید معرفت الله احمدی افزود: در این دوره از مسابقات 220دانش آموزان استثنایی در دو بخش آسیب دیده بینایی و جسمی و حرکتی از 21 استان کشور از 21 تا 23 مرداد ماه سال جاری به یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.
وی با بیان اینکه دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه حضور دارند، اظهارکرد: دانش آموز نابینا و کم بینا در رشته های گلبال، شطرنج و دو و میدانی و دانش آموز جسمی- حرکتی در رشته های تنیس روی میز، شطرنج و بوچیا با یکدیگر به رقابت می پردازند.
احمدی تاکید کرد: دانش آموزان استثنایی نیازمند توجه و فعالیت بیشتر هستند و ورزش می تواند فعالیت های جسمی و ذهنی آنها را تقویت کند.
این مسوول ورزشی، تحرک، نشاط و شادابی را لازمه تداوم زندگی دانش آموزان استثنایی برشمرد و افزود: توانمندسازی این دانش آموزان به کشف مهارت و استعداد آنها منجر می شود.
رییس آموزش و پرورش استثنایی استان قزوین اضافه کرد: در هفدهمین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان استثنایی کشور استان و شناسایی نفرات برتر در طول سال تحصیلی 94-93، 10 نفر از دانش آموز پسر استثنایی از استان قزوین در این دوره از مسابقات شرکت خواهند کرد.
احمدی اضافه کرد: مسابقات ورزشی دومیدانی در ورزشگاه معلم، گلبال در سالن امیرالمومنین، رشته بوچیا در سالن 12 آذر استثنایی، تنیس روی میز در سالن پارس و مسابقات شطرنج در محل استثنایی شبانه روزی جان زاده پذیرایی ورزشکاران می باشد.
یکهزار و 58 دانش آموز استثنایی در استان قزوین تحصیل می کنند.

منبع: ایرنا


دفعات مشاهده: 2591 بار   |   دفعات چاپ: 687 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb