برنامه جامع حمایت از حقوق معلولان سال آینده اجرا می‌شود

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۵/۲۵ | 

رئیس سازمان بهزیستی کشور :
برنامه جامع حمایت از حقوق معلولان سال آینده اجرا می‌شود


رئیس سازمان بهزیستی کشور از اجرای برنامه جامع حمایت از حقوق معلولان در سال آینده خبر داد و گفت: در لایحه بودجه 95 ، اعتبارات لازم برای اجرای این برنامه پیش بینی خواهد شد.
انوشیروان محسنی بند‌پی با اشاره به برنامه‌ریزی سازمان بهزیستی کشور جهت افزایش یارانه معلولان در مراکز نگهداری اظهار داشت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور، تمهیدات لازم در این بخش اتخاذ شده است و پیش بینی می شود در 6 ماه دوم این اتفاق بیفتد.

وی تصریح کرد: یکی از دغدغه‌های مسئولان وزارت تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی و سازمان بهزیستی در دولت یازدهم، مشکلات معلولان در عرصه‌های مختلف است و به همین جهت بازنگری قانون جامع حمایت حقوق معلولان در ماه‌های اخیر در دستور کار قرار گرفت.

رئیس سازمان بهزیستی کشور بیان داشت: در جریان بازنگری قانون جامع حمایت از حقوق معلولان، جلسات کارشناسی متعددی با حضور NGO ها، اساتید و صاحبنظران در عرصه ارایه خدمات به معلولان برگزار شد و در نهایت قانون بازنگری اشاره شده به اتمام رسید.

محسنی بندپی خاطر نشان کرد: در حال حاضر قانون جامع حمایت از حقوق معلولان به صورت دو بخشی اعم از برنامه و لایحه آماده شده است که بنا است لایحه اشاره شده در سال جاری به مجلس شورای اسلامی ارسال شود.

وی گفت: پیش‌بینی می‌شود با توجه به مطالبه مجلس فعلی از سازمان بهزیستی کشور در خصوص حمایت حقوق معلولان، لایحه در این دوره به تصویب برسد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: برنامه‌ جامع حمایت از حقوق معلولان نیز در سال آینده و پس از پیش‌بینی اعتبارات در لایحه بودجه 95 قابلیت اجرا پیدا خواهد کرد.

محسنی‌ بندپی تصریح کرد: با اجرای برنامه حمایت حقوق معلولان و همچنین لایحه بازنگری شده این قانون، مشکلات معلولان بر عرصه‌های مختلف از جمله اشتغال مرتفع خواهد شد.

منبع: فارس


دفعات مشاهده: 2737 بار   |   دفعات چاپ: 634 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2020 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb