مهران به شهر بدون مانع برای تردد معلولان و سالمندان تبدیل می شود

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۵/۲۶ | 

مهران به شهر بدون مانع برای تردد معلولان و سالمندان تبدیل می شود


ایلام - مدیر کل بهزیستی ایلام گفت: شهرستان مرزی مهران به شهر بدون مانع برای تردد معلولان، جانبازان و سالمندان تبدیل می شود.
شهریار مهردادی روز دوشنبه در نشست مناسب سازی استان در محل بهزیستی افزود: مهران از نظر بافت شهری برای مناسب سازی 100درصدی انتخاب تا به عنوان شهر بدون مانع تردد جامعه معلولان و سالمندان تبدیل شود.
وی با بیان اینکه در این زمینه مشارکت همه دستگاه ها نیاز بوده و باید پیگیری اساسی انجام شود افزود: با مناسب سازی این شهر امید به زندگی بین معلولان و سالمندان نیز افزایش خواهد شد.
وی همچنین خواستار مشارکت دستگاه های اجرایی استان در مناسب سازی فضاهای اداری برای سهولت تردد توانخواهان و سالمندان شد و بیان کرد: بر اساس موافقت نامه مدیران دستگاه های اجرایی مکلفند سه درصد اعتبار تملک دارایی ها را برای مناسب سازی فضاهای اداری مربوطه هزینه کنند.
مهردادی اظهار کرد: تاکنون تعدادی از دستگاه های اجرایی و برخی بانک ها با اجرای این قانون نسبت به مناسب سازی اقدام کرده اند.
وی با قدردانی از مشارکت مدیران این دستگاه ها برای آسانی تردد توانخواهان خواستار توسعه اجرای این قانون در تمامی نهادهای دولتی استان و بانک ها شد.
مدیرکل بهزیستی ایلام بیان کرد: مناسب سازی اماکن عمومی و فضاهای اداری حق توانخواهان بوده چراکه به عنوان اقلیت جامعه حق تردد و برخورداری از حقوق شهروندی را دارند.
در این نشست اعضا شرکت کننده پیرامون روند مناسب سازی فضاهای عمومی و اداری استان به بحث و تبادل نظر پرداختند.
11هزار معلول ، 11هزار جانباز و 32هزار سالمند در استان ایلام وجود دارد.

منبع: ایرنا


دفعات مشاهده: 2366 بار   |   دفعات چاپ: 548 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb