مناسب سازی معابرعمومی برای استفاده معلولان نیازمند اهتمام بیشتر مسوولان است

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۶/۲ | 

مناسب سازی معابرعمومی برای استفاده معلولان نیازمند اهتمام بیشتر مسوولان است


قصرشیرین - فرماندار سرپل ذهاب گفت: مناسب سازی معابر عمومی برای استفاده معلولان و جانباران نیازمند اهتمام بیشتر مسوولان دستگاههای اجرایی ذیربط است.
جهانبخش حیدری روز دوشنبه در جلسه مناسب سازی معابر عمومی شهرستان افزود: استفاده معلولان و جانبازان و برخورداری آنان از تسهیلات و امکانات رفاهی در جامعه با حفظ شان و منزلت اجتماعی این افراد باید مورد توجه بیش از پیش قرار گیرد.
وی اظهارداشت: مسوولان باید نسبت به برخورداری اقشار مختلف مردم به ویژه افراد ناتوان، سالمند، معلول و جانباز از امکانات رفاهی در جامعه اهتمام لازم را داشته باشند تا این افراد با امنیت کامل و آزادانه و بدون احساس خطر در محیط اطراف خود از جمله اماکن عمومی، معابر، پیاده روها، محیط شهری، ساختمانهای عمومی و اداری و بانکها تردد و حرکت کنند.
وی اظهار کرد: اگر بتوانیم مشکلات قشر معلول و جانباز را کاهش دهیم وظیفه شرعی و انسانی خود را به نحو مطلوب انجام داده ایم.
مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه نیز در سخنانی حمایت از زنان سرپرست خانوار، دختران خودسرپرست، ایتام، سالمندان، افراد از کارافتاده، معلولان جسمی حرکتی، ذهنی، اعصاب و روان، بیماران ام اس و خانواده های دارای فرزندان چندقلو را از جمله وظایف این نهاد برشمرد.
عبدالرضا میرزاییان اضافه کرد: اجرای برنامه های آموزشی مهارتهای زندگی، پیشگیری از اعتیاد و انجام آزمایش های ژنتیکی و حمایت از مادران باردار، خدمات غربالگری شنوایی نوزادان، طرح تنبلی چشم (آمبلیوپی) با هدف پی بردن به مشکلات و پیشگیری از اختلالات دیگر و درمان بموقع از دیگر وظایف این نهاد خدماتی حمایتی است.
وی همچنین با اشاره به مناسب سازی اماکن عمومی و اداری گفت: این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است و نباید تصور کرد که فقط جانبازان و معلولان جسمی و حرکتی نیازمند مناسب سازی معابر هستند بلکه دیگر افراد نیز همانند زنان باردار، افراد بیمار و سالمندان نیز به این خدمات نیاز دارند.
میرزاییان گفت: هر اقدام عمرانی که صورت می گیرد باید براساس ضوابط و استاندارهای مناسب سازی و اصول معماری باشد.
وی بر مناسب سازی مدارس نیز تاکید کرد و گفت: باید شرایطی فراهم شود تا دانش آموزان معلول هم بتوانند مانند سایر دانش آموزان از امکانات مدرسه استفاده لازم را ببرند.
سرپل ذهاب در غرب اسیتان کرمانشاه بیش از 85 هزار نفر جمعیت دارد.

منبع: ایرنا


دفعات مشاهده: 2353 بار   |   دفعات چاپ: 554 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb