پرداخت حق نگه‌داری معلولان در خانه

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح کرد:
پرداخت حق نگه‌داری معلولان در خانه

اورژانس اجتماعی گسترش می یابد


کرمانشاه- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سیاست دولت این است که در آینده بهزیستی را به خانه برده و وجه دریافتی بابت نگهداری افراد در خانه را به خود خانواده ها پرداخت کند.
علی ربیعی ظهر امروز سه شنبه در حاشیه افتتاح خانه امن و سلامت کرمانشاه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: سیاست دولت در بهزیستی این است که بهزیستی را از فعالیت های دولت محور به سمت فعالیت های اجتماع محور سوق داده و در آینده بهزیستی را به خانه ببریم.

وی افزود: با جهت گیری بودجه باید به سمتی برویم که خانه ها را تقویت کرده و خانواده ها بتوانند افراد معلول و نیازمند نگهداری در مراکز بهزیستی را در خانه نگه دارند و وجه دریافتی بابت نگهداری افراد را در خانه به خود آنان پرداخت کنیم.

ربیعی گفت: در جلسه روز یکشنبه در نظام چند لایحه تامین اجتماعی، لایحه حمایتی کامل را در کمیسیون اجتماعی دولت تصویب کردیم و مبلغ پیشنهادی آن نیز قابل توجه است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: این مبلغ هنوز اعلام نمی شود چون باید به دولت و مجلس برود و پس از تصویب اعلام خواهد شد ولی خانواده ای که معلول دارد و آن را به آن مرکز نمی آورد قیمت تمام شده نگهداری را به خودش می دهیم.

وی با بیان اینکه مطالعات نشان داده بچه هایی که در خانه هستند از  وضعیت عاطفی بهتری برخوردارند، گفت: خانه امن و سلامت کرمانشاه که امروز  افتتاح شد یکی از مراکز نگهداری زنان تحت خشونت است و خشونت باعث فرار آنها از خانه شده است.

ربیعی ادامه داد: در گذشته برخی ها این را می گفتند که فرار از خانه بیشتر به دلیل مسائل عاطفی است اما الان بر اساس مطالعاتی که در بهزیستی صورت گرفته علت آن بیشتر رفتارهای نامناسب در خانه است که حتی منجر به جرح نیز می شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطر نشان کرد: این مرکز یکی از ۵ مرکز نگهداری در استان است که به این امر اختصاص داده شده است و سعی ما ایجاد مراکزی در همه استان برای نگهداری زنان در معرض خشونت و تهدید است.

وی با بیان اینکه سیاست دیگر ما گسترش اورژانس اجتماعی است، اظهار داشت: اورژانس اجتماعی در کشور هم اکنون مداخلات را خوب سامان داده و در یزد و کرمانشاه گزارشات خوبی از این موضوع دریافت کرده ام.

ربیعی یادآور شد: هم اکنون شماره ۱۲۳ اورژانس اجتماعی مشاوره های خوبی را در این زمینه ارائه می دهد و تعداد زیادی از افرادی که تمایل به حضور فیزیکی ندارند از طریق این سامانه مشاوره می گیرند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از کاهش ۵۰ درصدی طلاق ها در استان ها در نتیجه دریافت این مشاوره ها خبر داد.

وی در ادامه با بیان اینکه سعی کرده ایم در بهزیستی گونه شناسی غیرجمعی را افزایش دهیم، افزود: در گذشته خیر جمعی منجر به کمک مالی می شد و فقط طبقه اجتماعی خاصی می توانستند کمک کنند که از آنها سپاسگزاریم اما در یکسال اخیر در بهزیستی زمینه را برای ارائه خدمات کسانی که می توانند به معلولین و سالمندان از جمله پزشکان و معلمان ارائه خدمت کنند فراهم کرده ایم.

ربیعی گفت: سایتی به این منظور به آدرس BEHZISTI.NET  راه اندازی کرده ایم که افراد ثبت نام کرده و خدمات خود را اعلام و ارائه کنند.

منبع: مهر


دفعات مشاهده: 2726 بار   |   دفعات چاپ: 575 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb