نزدیک به نیمی از نیازمندان خدمات بهزیستی، زیر پوشش قرار ندارند

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۶/۱۰ | 

نزدیک به نیمی از نیازمندان خدمات بهزیستی، زیر پوشش قرار ندارند


سنندج – ایرنا – رییس سازمان بهزیستی گفت: نزدیک به 2.5 درصد از جمعیت کشور که حدود دو میلیون نفر است نیازمند خدمات بهزیستی هستند اما تاکنون یک میلیون و 200 هزار نفر در سامانه بهزیستی ثبت شده اند.
 انوشیروان محسنی بندپی روز سه شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در کردستان، گفت: مراکز تخصصی خوبی در سراسر کشور راه اندازی شده است و ارائه بسیاری از خدمات نیز به بخش خصوصی واگذار شده است.
وی اظهار کرد: 400 هزار معلول روستایی داریم و توانبخشی مبتنی بر خانواده یکی از اولویت های سازمان بهزیستی است.
رییس سازمان بهزیستی افزود: آسیب ها با توجه به صنعتی شدن و توسعه فضای مجازی افزایش نامعقولی داشته است و معلولیت های ناشی از تصادف و بیماری های قلبی و عروقی نیز همزمان در حال افزایش است.
وی ادامه داد: باید هم نسبت به کنترل آسیب های اجتماعی و اختلالات روحی و روانی برنامه ریزی داشته باشیم و هم بتوانیم خدمات لازم را به معلولان ارائه دهیم.
وی با اشاره به اینکه بهزیستی یک رویکرد علمی به مسائل اجتماعی جامعه دارد، اظهار کرد: اکنون بیش از 22 هزار نیرو داریم که بیشتر آنها کارشناس، کارشناس ارشد و دکترای روانشناسی بالینی، علوم تربیتی و جامعه شناسی هستند.
وی افزود: این موضوع جایگاه علمی و تخصصی سازمان بهزیستی را نشان می دهد.
محسنی بندپی با بیان اینکه در دو طرح غربالگری حضور ویژه و تاثیرگذاری داشتیم، ادامه داد: یکی از طرح ها غربالگری تنبلی چشم و در مسیر خدمات قراردادن افرادی که دارای تنبلی چشم هستند و دیگری غربالگری شنوایی سنجی کودکان زیر یک سال بود.
وی گفت: توانستیم 63 درصد از کودکان زیر یک سال را در کشور زیر پوشش قرار دهیم و هدف گذاری امسال بالای 95 درصد است.
رییس سازمان بهزیستی افزود: کودکانی که دچار نارسایی های شنوایی هستند بعد از شناسایی بلافاصله برای دریافت خدمات تخصصی کاشت حلزون و دریافت سمعک معرفی می شوند.

منبع: ایرنا


دفعات مشاهده: 2373 بار   |   دفعات چاپ: 595 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb