بیش از سه هزار نفر سالانه به سن خروج از بهزیستی می رسند

بیش از سه هزار نفر سالانه به سن خروج از بهزیستی می رسند


ساری - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سالانه بیش از سه هزار نفر به سن خروج از بهزیستی می رسند که برای حمایت از این قشر تمهیداتی در نظر گرفته شده است.

علی ربیعی پنجشنبه شب در حاشیه مراسم اختتامیه دهمین جشنواره فرهنگی ورزشی فرزندان مهر در مجتمع فرهنگی ورزشی شهید عظیمی بابلسردر جمع خبرنگاران افزود: یکی از برنامه های مهم وزارت تعاون این است که دخترانی که از بهزیستی خارج می شوند بلافاصله وارد چرخه جامعه نشوند و در خانه های حمایتی دوره هایی را بگذرانند.
وی آموزش و ایجاد شغل برای فرزندان بهزیستی را در اولویت خواند و گفت: امسال 14 هزار و 500 شغل برای این قشر ایجاد شده که این تعداد اشتغال جدای از قانون جذب سه درصدی معلولان بوده که از قانون قبلی برجا مانده است.
ربیعی گفت: در زمینه اشتغال نیز 2 قسمت شامل توانمندسازی معلول با ارائه تسهیلات و دادن مشوق به کارفرمایان برای جذب معلول مورد توجه است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه دولت برنامه ای برای استخدام جدید ندارد؛ افزود: اقداماتی برای توانمند سازی و اشتغال معلولان در نظر گرفته شده است.
وی درباره پوشش بیمه ای کودکان کار با بیان اینکه این کار دارای ممنوعیت است و امر پذیرفته شده ای نیست، گفت: بخشی از چرخه کودکان کار مربوط به سوء استفاده هایی است که صورت می گیرد و باید از آن جلوگیری کرد.
ربیعی با اشاره به اینکه 700 هزار کودک در کشور زیرپوشش بیمه سلامت قرارگرفته اند؛ گفت: برای پذیرش و پوشش بیمه ای کودکان از نظر بیمه سلامت ، مشکلی نداریم.
وی افزود: سال گذشته 175 کودک بازمانده از تحصیل در کشور شناسایی شدند که این رقم با کمک 2 وزارتخانه آموزش وپرورش و تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال جاری کاهش یافته است.
وی گفت: بهزیستی یک سازمان فعال و پویا بوده که با توجه به اختیاراتی که در لایحه جدید حمایت از معلولان خواهد گرفت در چند مورد ، زندگی معلولان بهتر می شود.
ربیعی افزود: یکی از این موارد، زندگی شهری و زندگی روزمره معلول در شهر است که در این لایحه الزامات جدی برای مناسب سازی آپارتمان ها و مراکز دولتی جدید وجود دارد

منبع: ایرنا


دفعات مشاهده: 2205 بار   |   دفعات چاپ: 564 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb