نظارت هفتگی بهزیستی برعملکرد مراکزمعلولان

نظارت هفتگی بهزیستی برعملکرد مراکزمعلولان

 تعلیق مجوز برخی مراکز


رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه نظارت این سازمان بر مراکز نگهداری از معلولان هفتگی است، گفت: حضور کارشناسان بهزیستی در آسایشگاه های نگهداری از معلولان برای بررسی مشکلات ضروری است.
انوشیروان محسنی بندپی درخصوص انتشار اخباری مبنی بر آزار و شکنجه معلولان در یکی از آسایشگاه‌های استان البرز، گفت: آسایشگاه مربوطه درحال حاضر تعطیل بوده و مجوز فعالیت آن از دوماه گذشته به حالت تعلیق درآمده است؛ به عبارتی به محض درجریان قرار گرفتن مدیریت بهزیستی البرز فعالیت این مرکز متوقف شده است.

رئیس سازمان بهزیستی کل کشور درخصوص نظارت‌های این سازمان بر عملکرد آسایشگاه‌های نگهداری از معلولان، افزود: به طور حتم اگر نظارت کافی وجود نداشت فعالیت این مرکز در حال حاضر تعطیلی نبود؛ چون از همان ابتدا یعنی ۲ ماه پیش هیچ مسئولی در جریان مشکلات این مرکز قرار نداشت.

وی تاکید کرد: البته همه مراکز خصوصی و دولتی نگهداری از معلولان تحت بازرسی کارشناسان سازمان بهزیستی قرار دارند، بنابراین مدیران بهزیستی در هراستان موظف هستند که کارشناسان خود را در حوزه‌های مختلف از جمله توانبخشی و بخش‌های دیگر برای بررسی به این مراکز بفرستند؛ ازاین رو حضور افراد کارشناس به تعامل سازمان بهزیستی با مراکز نگهداری از معلولان کمک موثری کرده و در صورت وجود مشکلات کارشناسان می توانند تخلفات را به بهزیستی کل گزارش دهند.

بهزیستی مجوز تعداد زیادی از آسایشگاه‌های متخلف را معلق کرده است

محسنی بندپی با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی مجوز تعداد زیادی از آسایشگاه‌های متخلف را معلق کرده است، تصریح کرد: نظارت سازمان بهزیستی بر مراکز نگهداری از معلولان هفتگی بوده و کارشناسان حوزه‌های مختلف باید در صورت نیاز مشکلات را به مسئولان اطلاع دهند.

وی با بیان اینکه به طور قطع هدف مدیریت این مجموعه شکنجه معلولان نبوده است، گفت: البته بنده در همان روزهای اولیه حضور در سازمان بهزیستی از یکی از این آسایشگاه ها بازدید کرده و مشاهده کردم که برخی معلولان را به تخت محل استراحت خود بسته بودند، بنابراین وقتی موضوع را جویا شدم گفته شد که به تجویز روانشناس و روانپزشک این معلول باید ساعاتی را بسته و تحت کنترل باشد.

محسنی بندپی درباره روند تعطیلی آسایشگاه معلولان کرج، ادامه داد: پس از اطلاع مشکلات این مرکز، مدیریت بهزیستی البرز مجوز فعالیت این مرکز را معلق کرد، اما بازهم باید به این نکته اشاره کرد که پس از بررسی‌های لازم ارائه گزارش های لازم درخصوص اتفاقات این آسایشگاه ضروری است، همچنین در صورت لزوم گزارش به مجلس شورای اسلامی ارائه می شود.

رد ادعای  استفاده از سگ برای شکنجه معلولان

رئیس سازمان بهزیستی کل کشور با رد ادعای استفاده از سگ برای شکنجه معلولان، گفت: هرآنچه از سوی مرکز بهزیستی استان البرز درخصوص این مرکز گفته شود مورد تائید سازمان بهزیستی است.

منبع: مهر


دفعات مشاهده: 2255 بار   |   دفعات چاپ: 591 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb