ساماندهی فدراسیون های ورزشی

ساماندهی فدراسیون های ورزشی

 گام های آخر برای تحقق وعده وزیر


تهران-وزارت ورزش و جوانان که متولی اصلی برگزاری مجامع انتخاباتی فدراسیون های ورزشی است طی دو سال اخیر 38مجمع انتخاباتی رابرگزار کرده و تنها انتخابات 5 فدراسیون دیگر باقی مانده است که انتظار می رود تا پایان سال جاری تصمیم گیری درمورد آنها نیز انجام شود.
محمود گودرزی بعد از ورود به ساختمان سئول به عنوان وزیر ورزش و جوانان و هجدهمین عضو کابینه دولت یازدهم یکی از اولویت های اعلام شده خود را، ساماندهی و برگزاری به موقع مجامع انتخاباتی فدراسیون های ورزشی که برخی از آنها بین 8 تا 26 ماه به حالت سرپرستی اداره می شد ، عنوان کرد.
بر این اساس معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای در شش ماه دوم سال 92 توانست مجامع انتخاباتی 16 فدراسیون ورزشی اسکیت،شنا،چوگان،سه گانه، کوهنوردی، هاکی ، نابینایان ، پهلوانی و زورخانه ای،تکواندو، کشتی ،کبدی ،کونگ فو و هنرهای رزمی ،پرورش اندام و بدنسازی، قایقرانی ، جانبازان و معلولین و اتومبیل رانی و موتورسورای را که به حالت سرپرستی اداره می شدند، برگزار کند.
طی سال 93 هم انتخابات 15 فدراسیون بوکس ،شمشیربازی ،سوارکاری ،بدمینتون،قایقرانی ،بولینگ، اسکواش، انجمن های ورزشی، تنیس، تیراندازی، شطرنج ،اسکی ،هندبال ،ووشو و همگانی برگزار شد.
همچنین در شش ماه نخست امسال نیزمجامع انتخاباتی 7 فدراسیون بیماران خاص و پیوند اعضاء، بسکتبال ،ورزش های رزمی ،وزنه برداری ،ورزشهای کارگری ،گلف و دوومیدانی برگزار شده است که از میان 44فدراسیونی که به حالت سرپرستی اداره می شدند، تنها انتخابات فدراسیون های پزشکی ورزشی و تنیس روی میز،شطرنج ،تیر و کمان، اتومبیل رانی و موتورسورای و والیبال که دوره چهار ساله آن بهمن ماه امسال پایان می یابد، باقی مانده است.
البته با توجه به اعلام نتایج استعلام نامزد های فدراسیون های پزشکی و ورزشی و تنیس روی میز هنوز زمان دقیق برگزاری مجامع انتخاباتی مشخص نشده است و باید منتظر زمان اعلام آن از سوی وزارت ورزش و جوانان ماند.
همچنین ثبت نام از نامزدهای انتخابات ریاست فدراسیون های اتومبیل رانی و موتورسواری و شطرنج طی روزهای اخیر درحالی پایان یافت که مجامع انتخابات این دو فدراسیون در سال 92 و 93برگزار شده و فدراسیون اتومبیل رانی به دلیل برکناری رییس این فدراسیون در اردیبهشت ماه گذشته از سوی وزیر ورزش و استعفای رییس قبلی فدراسیون شطرنج ،ثبت نام مجدد از نامزدهای این دو فدراسیون صورت گرفته است.
یکی از مسوولیت های مهم وزارت ورزش و جوانان برگزاری به موقع تمامی مجامع انتخاباتی فدراسیون های ورزشی است اما درمورد برگزاری انتخابات فدراسیون تیر اندازی با کمان تاکنون موضوع رسمی خود را اعلام نکرده است زیرا پس از تعلیق این فدراسیون که در سال های گذشته اتفاق افتاده بود در اساسنامه جدید این فدراسیون بندی وجود دارد که وزارت ورزش به عنوان بالاترین رکن ورزش کشور نمی تواند برای برگزاری انتخابات در این فدراسیون تاریخی را معین کند.
بر این اساس این خود فدراسیون است که باید تصمیم گیر درمورد تاریخ زمان انتخابات باشد.
این در حالی است که 30 دی ماه سال 1392 انتخابات کمیته ملی المپیک برگزار و محمدعلی شجاعی، رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان به عنوان خزانه دار کمیته ملی المپیک انتخاب شد و این انتخاب در شرایطی صورت گرفت که بر اساس نامه سازمان بازرسی کل کشور خزانه داری شغل محسوب شده و شجاعی باید بالافاصله از سمت خود در فدراسیون تیراندازی با کمان استعفا می کرد.
شجاعی که در حال حاضر دارای دو پست بین المللی و دو پست داخلی است و بر اساس اساسنامه جدید این فدراسیون باید زمان برگزاری این انتخابات را اعلام کند هنوز موضع رسمی از سوی وزارت ورزش برای برگزاری این انتخابات اتخاذ نشده است هر چند این وزارت خانه در حین ثبت نام نامزد های ریاست این فدراسیون نماینده خود را فرستاده بود.

منبع: ایرنا


دفعات مشاهده: 2909 بار   |   دفعات چاپ: 675 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb