رشد بی‎سابقه بودجه و اعتبارات بهزیستی در سال 95

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۷/۲۲ | 

قائم مقام رییس سازمان بهزیستی کشور خبرداد

رشد بی‎سابقه بودجه و اعتبارات بهزیستی در سال 95

 

مدیرکل حوزه ریاست سازمان بهزیستی کشور گفت: در سال 95 شاهد رشد بی‎سابقه بودجه و اعتبارات سازمان بهزیستی خواهیم بود.

 دکتر پهبد پورشبانان در مراسم تودیع و معارفه مدیران کل بهزیستی لرستان با بیان اینکه یکی از اولویت‎ها و اهداف سازمان پیشگیری است، اظهار کرد: در این باره پوشش پیشگیرانه شنوایی‎سنجی تا سقف 100 درصد جامعه را متعهد شدیم که انجام دهیم.

وی ادامه داد: توان‏‎‎بخشی و توانمندسازی معلولین و جامعه هدف با محوریت جامعه به ویژه خانواده از دیگر اولویت‎های سازمان بهزیستی است که با توجه به شرایط کشور می‎طلبد راهبردها را به شایستگی ایجاد کنیم.

پورشبانان اضافه کرد: تیم ارشد سازمان بهزیستی در راستای معرفی بیشتر سازمان با کمیسیون‎های تلفیق، بودجه، اجتماعی و بهداشت و درمان و هیأت رئیسه مجلس جلسات متعددی برگزار کرده تا بتوانیم حمایت‎ها و مشارکت‎ها را جذب کنیم.

قائم مقام ریاست سازمان بهزیستی کشور با تأکید بر اینکه باید محدوده فعالیت این سازمان را بشناسیم، تصریح کرد: برای اولین بار گفتمان حوزه اجتماعی در قانون برنامه ششم پررنگ‎تر از تمام قوانین سال‎های گذشته تدوین شده است.

وی گفت: باتوجه به ظرفیت‎هایی که در بهزیستی وجود دارد نشست‎هایی با رئیس سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی کشور (نوبخت) برای بودجه 95 برگزار شده تا شاهد رشد بی‎سابقه در بودجه و اعتبارات سازمان بهزیستی به منظور ارتقای اهداف سازمان باشیم.

پورشبانان با بیان اینکه توانمندسازی جامعه هدف از اهداف بهزیستی است، گفت: برای تأمین وضعیت حقوق همکاران ویژه بهزیستی کشور در مجلس یک طرح با فوریت در دستورکار قرار گرفته تا وضعیت فوق‎العاده ویژه و ضریب اشتغال پرسنل بهزیستی ارتقا یابد.

پورشبانان تصریح کرد: همچنین به منظور توانمندسازی همکاران در حوزه علمی و آموزشی با بهره‎گیری از تجارب سایر استان‎ها و کشورهایی که در تعامل با ما هستند، استفاده خواهیم کرد.

وی گفت: با تقویت جایگاه منطقه می‎توان از تجارب همه پرسنل بهزیستی در سراسر کشور در سیاست‎گذاری‎ها بهره جست.

وی همچنین در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سازمان بهزیستی یک میلیون و 300 نفر معلول را برای ارائه خدمات توان‎بخشی تحت‎پوشش دارد، اظهار کرد: سازمان بهزیستی رویکرد جدید و متفاوت‎تر از همیشه با توجه به نیاز جامعه در نظر گرفته که این رویکرد اقداماتی با محوریت آشنایی و تغییر مسیر با هدف جلوگیری از معلولیت جدید است.

وی ادامه داد: این سیاست جدید سازمان در راستای این است که برنامه‏‎‎های بهزیستی مبتنی بر توانمندسازی و ورود به اجتماع باشد؛ نمی‎خواهیم کسی را از چرخه حمایت حذف کنیم بلکه می‎خواهیم آنها را توانمند کنیم تا دیگر به سازمان نیاز نداشته باشند.

پورشبانان اضافه کرد: باید مددجویان با توانمندسازی در جامعه اثربخش باشند و توان‎بخشی مبتنی بر جامعه با اولویت خانواده از سیاست‎های سازمان است.

وی گفت: هدف ما ایزوله کردن مددجویان بهزیستی از جامعه نیست.

قائم مقام ریاست سازمان بهزیستی کشور یادآور شد: منابعی براساس قانون بودجه 94 به سازمان بهزیستی برای اشتغال و مسکن مددجویان تخصیص داده شده که با همکاری سازمان‎های بنیاد مسکن و بنیاد مستضعفان موضوع اشتغال و مسکن جامعه هدف را مرتفع سازیم.

وی ادامه داد: در حوزه اشتغال براساس تبصره 16 قانون بودجه 269 میلیارد ریال برای ایجاد اشتغال مددجویان تحت پوشش لرستان اختصاص یافته که این میزان اعتبار برای 1200 نفر در نظر گرفته شده است.

به گزارش ایسنا، در این مراسم اسدالله حیدری، به عنوان مدیرکل جدید بهزیستی معرفی و منصوب و از زحمات همایون عمودی‎زاده، مدیرکل سابق تقدیر شد.

منبع: ایسنا


دفعات مشاهده: 2160 بار   |   دفعات چاپ: 633 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb