فیلم"قصه یک مرد" به عنوان اثر منتخب جشنواره بین‌المللی آلبا برگزیده شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۸/۶ | 

فیلم"قصه یک مرد" به عنوان اثر منتخب جشنواره بین‌المللی آلبا برگزیده شد

پایگاه اینترنتی معلولان ایران - شمعدانی

مدیرعامل کانون معلولان توانا استان قزوین گفت: مستند قصه‌ یک مرد در جشنواره‌ امسال فیلم آلبا از بین هزار اثر داوری شده و در ردیف 20 اثر منتخب قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، محمدرضا هادی‌پور در نشست خبری با اصحاب رسانه از اکران فیلم "قصه یک مرد" در جشنواره‌ بین‌المللی آلبا در نیویورک خبر داد و اظهار داشت: این فیلم که مستندی برگرفته از زندگی سیدمحمد موسوی، موسس کانون معلولان توانا است که 4 تا 6 آبان ماه امسال در جشنواره فیلم آلبا در نیویورک اکران می‌شود.

وی افزود: "قصه یک مرد" قصه‌ زندگی سیدمحمد موسوی، کارآفرین برتر کشوری و فعال اجتماعی در حوزه معلولان کشور است که با حمایت روحی و معنوی مادر خود نگاه متفاوتی به معلولیت پیدا می‌کند و با شروع انقلاب، تحصیلات خود را در آمریکا را رها کرده، به کشور باز می‌گردد.

مدیرعامل کانون معلولان توانا استان قزوین ادامه داد: پس از جنگ وقتی احساس می‌کند در این زمینه انجام وظیفه کرده است، وارد حیطه صنعت می‌شود و اکنون بیش از 600 شغل پایدار برای افراد دارای معلولیت ایجاد کرده است.

هادی‌پور تصریح کرد: این مستند روایت‌گر تفکر نگرش صحیح به افراد دارای معلولیت و ایمان به توانمندی‌های آنها است که نشان می‌دهد افراد دارای معلولیت نه تنها سربار جامعه خود نیستند، بلکه می‌توانند با فعالیت و اثرگذاری خود بار سنگینی را نیز از دوش جامعه بردارند.

وی خاطرنشان کرد: در این فیلم زندگی سید محمد موسوی، به عنوان یک فعال اجتماعی و همچنین کارآفرین حوزه‌ معلولان مورد بررسی قرار گرفته و اینکه چگونه یک فرد دارای معلولیت با معلولیت خود کنار آمده و در مورد توانمندی‌های خود به باور می‌رسد و در نهایت به جایگاه مطلوبی از موفقیت دست می‌یابد به نمایش گذاشته شده است.

هادی‌پور گفت: همچنین نشان می‌دهد که افراد دارای معلولیت نیازمند ترحم نیستند و می‌توانند به گونه‌ای در جامعه موفق باشند که در امر ایجاد اشتغال و استقلال بخشی، دستگیر دیگران نیز باشند.

مدیرعامل کانون معلولان توانا استان قزوین گفت: مستند قصه‌ یک مرد در جشنواره‌ امسال فیلم آلبا از بین هزار اثر داوری شده و در ردیف 20 اثر منتخب قرار گرفته است.

مستند قصه یک مرد به کارگردانی عطا مهراد و سیاوش جمالی از  از 26 تا 28 اکتبر، برابر با 4 تا 6 آبان ماه در جشنواره فیلم آلبا در نیویورک اکران می‌شود.


دفعات مشاهده: 2611 بار   |   دفعات چاپ: 555 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر



CAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb