مرکز فرهنگی هنری ویژه کودکان معلول در مازندران ایجاد می‌شود

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۸/۸ | 

مدیر کانون پرورش فکری مازندران:
مرکز فرهنگی هنری ویژه کودکان معلول در مازندران ایجاد می‌شود


مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران از راه اندازی مرکز فراگیر خدمات فرهنگی، هنری و ادبی کانون ویژه معلولان کودک و نوجوان در مازندران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساریبه نقل از خبر ارسالی روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران، قاسم عزیززاده گرجی اظهار داشت: ارائه خدمات فرهنگی، هنری و ادبی کانون پرورش فکری  به کودکان معلول و استثنایی یکی از برنامه‌های کانون بوده که در قالب مرکز فراگیر نمود پیدا کرده است.

وی با اشاره به افزایش امکانات و خدمات کانون پرورش فکری مازندران به کودکان و نوجوانان دارای معلولیت‌های جسمی, از راه اندازی مرکز فراگیر در مازندران خبر داد.

گرجی با بیان اینکه راه اندازی این مرکزمی‌تواند بخشی از مطالبات به حق خانواده‌های معلولان را رفع کند، افزود: راه اندازی مراکز فراگیر کانون فرصتی مناسب برای شناسایی استعدادهای کودکان و نوجوانان دارای شرایط ویژه بوده که آنان را در جهت افزایش  امید و رشد مهارت‌های فردی و اجتماعی یاری می‌ر ساند.

وی افزود: در مراکز فراگیر، کودکان و نوجوانان دارای شرایط ویژه اعم از؛ نابینا، ناشنوا و معلول جسمی حرکتی در کنار دیگر اعضای کانون از فعالیت‌ها و برنامه‌های کانون استفاده می‌کنند.

مدیرکل کانون پرورش فکری مازندران تصریح کرد: پس از بحث و بررسی به‌عمل آمده در اولین گام مقرر شد تا با توجه به زیر ساخت‌های موجود؛ مرکز شماره 2 ساری به عنوان اولین مرکز فراگیر در مازندران تجهیز شده و آماده ارائه خدمات به کودکان و نوجوانان معلول شود.

وی گفت: قرار است با توجه به شیوه نامه و اساسنامه مرکز فراگیر که از سوی ستاد مرکزی کانون پرورش فکری ارسال شده با هماهنگی و همکاری مسئولان اداره کل بهزیستی و اداره مدارس استثنایی مازندران با لحاظ استاندارد های لازم نسبت به ارائه خدمات فرهنگی، هنری و ادبی به کودکان ونوجوانان معلول و استثنایی اقدام شود.


دفعات مشاهده: 2557 بار   |   دفعات چاپ: 554 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb