نخستین بسته کتاب‌های بریل به کتابخانه‌ها ارسال شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۹/۲ | 

 نخستین بسته کتاب‌های بریل به کتابخانه‌ها ارسال شد

AWT IMAGE


اداره کل منابع نهاد کتابخانه‌ها از ارسال نخستین بسته کتاب‌های بریل به ۵۱ کتابخانه دارای بخش نابینایان کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، علی اکبر شیروانی رئیس اداره حمایت از تولید محتوای اداره کل منابع نهاد کتابخانه های عمومی کشور با اشاره به ارسال اولین بسته کتاب‌های بریل به کتابخانه‌های گروه خاص نهاد، اعلام کرد: این بسته شامل ۱۷ عنوان کتاب است که در روز چهارشنبه (۲۰ آبان ماه ۱۳۹۴) به ۵۱ کتابخانه دارای بخش نابینایان ارسال شد. نسخه بریل «زیارت عاشورا» یکی از عناوین ارسالی از این مجموعه است.

وی افزود: مطابق وعده داده شده در اولین نشست تخصصی با کتابداران کتابخانه‌های گروه‌های خاص در تهران، اولین بسته کتاب‌های بریل که در کتابخانه‌ عمومی آیت‌الله خامنه‌ای قم تولید شدند، به ۵۱ کتابخانه‌ دارای بخش وی‍ژه نابینایان در کشور ارسال شد.

رئیس اداره تولید محتوای نهاد کتابخانه های عمومی کشور در ادامه با اشاره به سیاست‌های حمایتی جدید نهاد در خصوص تولید و ارسال منابع برای این کتابخانه‌ها گفت: با توجه به موافقت دبیرکل نهاد در خصوص تولید کتاب بریل در مجموعه نهاد، اولین مجموعه از این کتب در این مرحله آماده و ارسال شد و امیدواریم این فرآیند به طور منظم ادامه یابد تا با ارسال مستمر منابع بریل برای کتابخانه‌های گروه‌های خاص، شاهد غنای بیشتر منابع این کتابخانه‌ها در کشور باشیم.

شیروانی گفت: تولیدات منابع بریل سایر مراکز موجود در کشور نیز شناسایی و تهیه شده‌اند که به صورت همزمان با تولید کتاب در نهاد پیگیری می شوند. در همین راستا فهرست تولیدات بریل مؤسسه توانبخشی رودکی و انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، جهت خرید، در حال بررسی و اولویت‌بندی است.

عناوین موجود در اولین بسته ارسالی به ۵۱ کتابخانه‌ گروه‌های خاص، با نظر کتابداران این کتابخانه‌ها انتخاب شده‌ و موضوعات متنوعی برای رده‌های سنی کودک و بزرگسال را شامل می شوند.

منبع: خبرگزاری مهر


دفعات مشاهده: 2452 بار   |   دفعات چاپ: 557 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb