۶۰ هزار کودک در سنجش بینایی ۳ میلیون کودک ۳ تا ۶ سال اختلال بینایی داشتند

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۲/۲۷ | 

  ۶۰ هزار کودک در سنجش بینایی ۳ میلیون کودک ۳ تا ۶ سال اختلال بینایی داشتند

معاون پیشگیری از معلولیت‌های سازمان بهزیستی کشور از سنجش بینایی ۳ میلیون کودک ۳ تا ۶ سال در قالب طرح غربالگری بینایی در سال گذشته خبر داد و گفت: از این تعداد ۶۰ هزار کودک اختلال بینایی تشخیص داده شدند و برای درمان به بینایی سنج معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی سازمان بهزیستی کشور به نقل از آذربایجان غربی، «مینو رفیعی» معاون پیشگیری از معلولیت‌های سازمان بهزیستی کشور در هفدهمین کارگاه کشوری ارزشیابی آموزشی برنامه پیشگیری از تنبلی چشم به میزبانی ارومیه، تصریح کرد: از مجموع 60 هزار تشخیص اختلال بینایی 15 هزار مورد تنبلی چشم تشخیص و برای طی مراحل درمان به چشم پزشکان معرفی شدند.
 
معاون پیشگیری از معلولیت‌های سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه ارتقای کیفیت برنامه غربالگری و پیگیری و نظارت بر فرایندها از جمله اولویتهای سال جاری بشمار می رود، افزود: خوشبختانه با گذشت 20 سال از اجرای موفقیت آمیز این طرح امروز اولویتهای چون گسترش طرح در مناطق دورافتاده از اقدامات اساسی به شمار می رود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 800 پایگاه سنجش بینایی به طور ثابت در کشور فعالیت دارند، افزود: این آمار در آبان و آذر ماه که اختصاص به برنامه پیشگیری از تنبلی چشم دارد به 20 هزار پایگاه می رسد.

رفیعی با بیان اینکه در حال حاضر با توجه به رقم مطلوب 82 درصدی پیگیری اجرای این طرح درصددیم تا این آمار را افزایش دهیم، ادامه داد: ما تمام برنامه‌های غربالگری را برای بیماران پیگیری و مدیریت می‌کنیم و برای افرادی که توان هزینه درمان خود را ندارند نیز تامین هزینه می‌کنیم.

معاون پیشگیری از معلولیت‌های سازمان بهزیستی کشور در پایان با تقدیر از همکاری خوب خیرین، چشم پزشکان، بینایی سنج ها و مراکزی چون دانشگاه علوم پزشکی و آموزش و پرورش در اجرای این طرح ابراز امیدواری کرد تا پوشش این طرح بیش از پیش افزایش یابد.


دفعات مشاهده: 2164 بار   |   دفعات چاپ: 425 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA code

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb