اطلاعیه برگزاری کارگاه «بازیابی و دسترس پذیری اطلاعات برای نابینایان از طریق گوگل»

 | تاریخ ارسال: 1395/5/20 | 

اطلاعیه برگزاری کارگاه  «بازیابی و دسترس پذیری اطلاعات برای نابینایان از طریق گوگل»

اداره کل اطلاع رسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی درنظر دارد در ادامه سلسله کارگاه «فناوری‏های مرتبط با مطالعه و پژوهش ویژه افراد با آسیب بینایی» سومین دوره این سلسله کارگاه را با عنوان «بازیابی و دسترس پذیری اطلاعات برای نابینایان از طریق گوگل» در روز پنج شنبه 21 مردادماه سال جاری با تدریس آقای امید هاشمی از ساعت 9 تا 13 در محل بخش نابینایان برگزار نماید.

در این کارگاه چهار ساعته، خدمات مختلف گوگل و نحوه استفاده از این امکانات برای نابینایان آموزش داده می شود.

بر این اساس در بخش اول کارگاه، پس از معرفی کلی خدمات گوگل و امکان‏های آن برای نابینایان،  به انواع روش‏های جستجو در گوگل،Google Translate, Google Scholar, Google Alerts   و چگونگی استفاده نابینایان از این امکان‏ها  پرداخته می‏شود. همچنین، بخش دوم کارگاه به معرفی Google Drive  و نحوه استفاده آن برای نابینایان، آموزش Google Docs، Ocr  گوگل و معرفی برخی امکان‏های دیگر گوگل و استفاده نابینایان از آن‏ها  اختصاص دارد.

خاطر نشان می‏سازد برای شرکت کنندگان در این کارگاه، گواهی علمی از سوی سازمان اسناد و کتابخانه ملی اعطاء می‏گردد.

لذا علاقمندان جهت حضور در این کارگاه می‏توانند از طریق پست الکترونیک Vi@nlai.ir  و شماره تماس  81623229 و 81623231  جهت ثبت نام با بخش نابینایان کتابخانه ملی تماس حاصل فرمایند.

شایان ذکر است دو دوره پیشین کارگاه «فناوری‏های مرتبط با مطالعه و پژوهش ویژه افراد با آسیب بینایی» در آبان و بهمن سال گذشته در بخش نابینایان سازمان اسناد و کتابخانه ملی برگزار گردیده است.

آدرس محل برگزاری کارگاه:

بزرگراه شهید حقانی، بعد از ایستگاه مترو، بلوار کتابخانه ملی، کتابخانه ملی، اداره کل اطلاع رسانی، طبقه همکف، بخش نابینایاندفعات مشاهده: 3014 بار   |   دفعات چاپ: 663 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2020 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb