بهره‌برداری از دستگاه برجسته‌نگار ویژه روشندلان در بانک سپه

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۶/۱۵ | 

بهره‌برداری از دستگاه برجسته‌نگار ویژه روشندلان در بانک سپه

عضو هیأت‌مدیره بانک سپه در مراسم افتتاح و بهره‌برداری از دستگاه برجسته‌نگار برای نابینایان و روشندلان گفت: سامانه خدمات بانکی نابینایان در شعب بانک سپه در راستای ارایه خدمات بانکی به روشندلان طراحی شده است.

بنابر اعلام بانک سپه، عیسی کاظم‌نژاد گفت: نخستین دستگاه برجسته نگار ویژه روشندلان در شعبه ظهیرالاسلام بانک سپه به طور رسمی افتتاح شد و مورد بهره‌برداری قرارگرفت.

کاظم‌نژاد با بیان اینکه به موجب بخشنامه‌های بانک مرکزی در راستای تکریم ارباب رجوع و بهره‌مندی مطلوب روشندلان و معلولان این خدمت فراهم شده، گفت: در راستای استفاده مطلوب روشندلان از این خدمت و تخصیص باجه‌های مخصوص نابینایان در شعب بانک و ارایه خدمات بانکی به آن‌ها بدون نیاز به وکیل یا همراه امین شرکت پکتوس تولیدکننده محصولات نمایشگر لمسی بریل و سیستم‌های الکترونیک ویژه نابینایان با حمایت انجمن نابینایان، اقدام به تولید تجهیزات و سیستم‌های مورد نیاز نابینایان با کاربردهای بانکی کرده است.

عضو هیأت‌مدیره با اشاره به اینکه سامانه خدمات بانکی نابینایان در شعب طرح مشترک انجمن نابینایان ایران و شرکت دانش‌بنیان پکتوس است گفت: این سامانه شامل دستگاه برجسته‌نگار و نرم‌افزار فرم‌های بانکی است.

وی ادامه داد: دستگاه برجسته‌نگار دارای صفحه نمایشگر بریل بوده و تکمیل فرم‌های بانکی با استفاده از صفحه کلید توسط نابینایان انجام می‌شود. کلیه نوشتار موجود در فرم‌های بانکی از طریق نمایشگر بریل دستگاه برجسته نگار بصورت لمسی قابل خواندن برای نابینایان است.

کاظم‌نژاد با بیان اینکه در راستای ارایه خدمات بانکی به روشندلان در سراسر کشور این سامانه مورد بهره‌برداری بانک سپه قرار گرفت تصریح‌کرد: نرم‌افزار فرم‌های بانکی روی رایانه باجه نصب شده و خروجی صوتی فارسی روی تمامی قسمت‌های فرم‌های بانکی فعال است.

عضو هیأت‌مدیره بانک با تأکید بر اینکه بانک سپه به عنوان یک بانک دولتی علاوه بر رسالت اقتصادی خود وظایف اجتماعی هم دارد خاطرنشان کرد: ارایه خدمات مطلوب و مناسب به اقشار مختلف جامعه از وظایف سیستم بانکی است و بانک سپه توانسته است در این زمینه به نابینایان و روشندلان خدمات خوبی ارایه کند.


دفعات مشاهده: 2137 بار   |   دفعات چاپ: 453 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA code

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb