تولید ربات های نرم برای بهبود زندگی معلولان توسط محققان ایرانی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۷/۱۶ | 

تولید ربات های نرم برای بهبود زندگی معلولان توسط محققان ایرانی 
مدیر یک شرکت دانش بنیان ایرانی از دستیابی این شرکت به فناوری ربات های نرم خبر داد و گفت: توسعه این فناوری، انقلابی در بهبود کیفیت زندگی معلولان ایجاد می کند.

 
 

دکتر امیرسالار جعفرپیشه مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان در حوزه توانبخشی با اعلام این خبر افزود: مجموعه ای از تولیدات شرکت ما مربوط به محصولات توانبخشی رباتیک دست است.

 

وی افزود: این محصولات با هدف بهبود ADL آسیب دیدگان در اندام فوقانی طراحی و ساخته شده است و در دو شکل درمانی و کمکی جهت استفاده کلینیک های توان بخشی جهت توانخواهان خصوصا افراد مبتلا به استروک، فلج مغزی، ضایعه نخاعی و آرتریت روماتویید تولید می شود.

 

مدیر این شرکت دانش بنیان بخش دیگری از تولیدات این شرکت را شامل محصولات بیوفیدبک معرفی کرد و افزود: این محصولات شامل بیوفیدبک فشار، پاسچر، نیرو، EMG است که این دسته از محصولات یک مجموعه کامل سخت افزاری و نرم افزاری برای اجرای طیف وسیعی از حرکات تمرینی فیزیکی پرکاربرد در توانبخشی اختلالات و ناتوانایی های مختلف است.

 

جعفرپیشه افزود: مجموعه نرم افزارهای این مجموعه مشتمل بر تکالیف یادگیری حرکتی، سنجش کیفیت و کمیت اجرای تمرینات و محیط های بازی گونه تعاملی است که امکان اجرای پروتکل های توانبخشی مختلف را برای متخصصان فراهم می کند.

 

این شرکت دانش بنیان از شرکت های وابسته به مرکز رشد دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی است که تاکنون موفق به تولید ۱۲ محصول فناورانه در حوزه فناوری توانبخشی شده است و چهار محصول ثبت اختراع شده و ثبت اختراع سه محصول دیگر نیز مراحل داوری را می گذراند.

 

هم اکنون ۱۰ شرکت فناور تحت پوشش مرکز رشد دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی فعالیت می کنند. این مرکز ظرفیت پذیرش شرکتهای فناوری حوزه طراحی و تولید تجهیزات پزشکی توانبخشی و اندامهای مصنوعی را دارد.


دفعات مشاهده: 1115 بار   |   دفعات چاپ: 197 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb