انتقاد از تحویل ویلچرهای بی‌کیفیت به معلولان/ پروسه واگذاری ویلچر ۴ سال زمان می‌برد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۳/۳۱ | 
مدیرعامل انجمن ندای معلولین ایران گفت: ویلچرهایی که توسط بهزیستی بصورت رایگان در اختیار معلولان قرار می‌دهند، بسیار بی‌کیفیت است. سازمان بهزیستی در سال‌های گذشته اعتباراتی را ویژه خرید وسایل کمک توانبخشی داشته است که بین سه تا پنج سال یک بار ویلچر را به صورت رایگان به افراد تحت پوشش ارائه می‌کرد، اما در این بین بحث کیفیت نیز مطرح است و برخی معلولان ترجیح می‌دهند به دلیل بی‌کیفیت بودن این ویلچرها از خدمات بهزیستی استفاده نکنند.
محمود کاری (مدیرعامل انجمن ندای معلولان ایران) در این رابطه به خبرنگار ایلنا گفت: متاسفانه علیرغم تبلیغات بهزیستی مبنی بر اینکه ویلچرها را به موقع تحویل معلولان میدهیم در این رابطه مشکلاتی وجود دارد؛ یعنی در بسیاری از مواقع به این صورت نیست. او در ادامه گفت: افرادی که خواهان ویلچر هستند، هر ۴ یا ۵ سال یک بار می‌توانند از ویلچر رایگان استفاه کنند و ویلچرهایی که در اختیار افراد قرار می‌دهند، بسیار بی‌کیفیت است و معلولان بعد از ۶ ماه یا در نهایت یک سال باز هم متقاضی یک ویلچر دیگر می‌شوند؛ یعنی مدت زمان استفاده بدلیل کیفیت پایین تا این حد کم است و بعد از آن معلولان مجبورمی‌شوند که دوباره با وام و قرض ویلچر را بصورت آزاد از بازار تهیه کنند که این برای آنها بسیار مشکل ساز است.
مدیرعامل انجمن ندای معلولان ایران تاکید کرد که در حال حاضر به راحتی می‌توان با پرسش از معلولان متوجه شد که این افراد در چه شرایط سختی صاحب ویلچر می‌شوند.
کاری در ادامه گفت: زمانی که از مشکلات معلولان حرف می‌زنیم با تکذیب و واکنش هایی روبرو می‌شویم، مبنی بر اینکه این خبرها درست نیست، اما مساله ویلچر صحیح است و ویلچر به سختی در اختیار افراد دارای معلولیت قرار می‌گیرد و پروسه واگذاری طولانی و حتی تا ۴ سال زمانبر است.
مدیرعامل انجمن ندای معلولان ایران در پایان گفت: مسئولان باید در خرید ویلچرهای کم‌کیفیت تجدیدنظر کنند و شرایط اهدای ویلچر را هم تسهیل کنند تا معلولان مشکلی در این رابطه نداشته باشند.
 


دفعات مشاهده: 1774 بار   |   دفعات چاپ: 103 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb