محمود خسروی‌وفا دبیرکا کمیته ملی پارالمپیک: هدف ما ارتقای تعداد مدال‌ها و کیفیت آنها در بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ است/ مشکل اعتباری نداریم

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۴/۵ | 
رئیس کمیته ملی پارالمپیک هدف از حضور در بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ را ارتقای تعداد مدال‌ها و کیفیت آنها نسبت به دوره قبلی عنوان کرد.
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، محمود خسروی‌وفا در حاشیه برگزاری مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی معلولان کشور درباره امضای تفاهم‌نامه همکاری با کمیته پارالمپیک مجارستان اظهار داشت: به دلیل توانمندی که در ورزشکاران و مربیان و همچنین ساختار ما وجود دارد این مسئله از سوی کشور مجارستان مورد توجه قرار گرفته است و آنها خودشان پیشنهاد همکاری به ما دادند. با امضای این تفاهم‌نامه احتمالاً تعدادی از ورزشکاران ما قبل از حضور در بازی‌های پاراآسیایی 2018 در مجارستان اردو خواهند داشت و همچنین برخی از تیم‌ها و ورزشکاران مجارستانی نیز به ایران خواهند آمد.
وی درباره برخی تغییرات در انجمن‌های فدراسیون جانبازان و معلولین گفت: فدراسیون در این باره مستقل تصمیم‌گیری می‌کند و ما به‌عنوان کمیته ملی پارالمپیک نباید دخالتی داشته باشیم و خودمان را وارد این مسائل نمی‌کنیم. ما به چنین مسائلی ورود نمی‌کنیم تا فدراسیون به صورت مستقل تصمیم‌گیری کند به همین دلیل الان نه نظری می‌دهم و نه نقد می‌کنم، چه بسا اگر دخالت کنیم باعث شود که اوضاع پیچیده‌تر شود. ما باید بعد از بازی‌های پاراآسیایی بنشینیم و ببینیم اوضاع از چه قرار است. این حساسیت به ویژه در تیراندازی بیشتر است، چرا که این رشته جزو رشته‌های مدال‌آور ما محسوب می‌شود. من باید از خانم رقیه الله‌کرم و حسین امیری که پیش از این در تیراندازی معلولان فعالیت می‌کردند، تشکر کنم.
رئیس کمیته ملی پارالمپیک درباره شرایط اساسنامه این کمیته و تأیید آن در هیئت دولت گفت: با توجه به اینکه ابلاغ اساسنامه‌های کمیته‌های المپیک و پارالمپیک باید به صورت همزمان صورت بگیرد، ما منتظر هستیم تا شرایط اساسنامه کمیته المپیک و روند آن طی شود. در حال حاضر اساسنامه ما مشکلی ندارد و فقط منتظر ابلاغ اساسنامه کمیته المپیک هستیم که کار بررسی این اساسنامه نیز شروع شده است و سرعت خوبی دارد.
خسروی‌وفا درباره شرایط ورزش معلولان در فاصله سه ماه تا بازی‌های پاراآسیایی 2018 گفت: به نظرم شرایط ما به لحاظ ستادی و اجرایی نسبت به دوره قبلی بهتر است، در عین حال باید به این نکته نیز توجه کرد که کشور میزبان برخی رشته‌ها را حذف و یا مواد آن را ادغام کرده است. برای مثال تعدادی از مواد دوومیدانی معلولان ادغام شده است. هدف‌گذاری ما در این دوره از بازی‌ها ارتقای تعداد مدال‌ها و کیفیت آنهاست، اما در خصوص رتبه نهایی کاروان نمی‌توانم چیزی بگویم.
وی در پایان در خصوص شرایط مالی کمیته پارالمپیک در آستانه حضور در بازی‌های پاراآسیایی گفت: ما سال گذشته همه اعتبار خود را گرفتیم و باید بگویم که هیچ وقت مشکل اعتباری نداریم. برای امسال نیز سازمان مدیریت قول داده است با حمایتی که دارد اجازه ندهد مشکلی پیش بیاید.CAPTCHA
دفعات مشاهده: 1173 بار   |   دفعات چاپ: 47 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پایگاه خبری ورزش جانبازان و معلولان می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb