شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران-  اخبار مناسب سازی
مناسب سازی معابر برای تردد معلولان با جدیت دنبال شود

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۲/۲۳ | 

  مشاور وزیر کشور:

 مناسب سازی معابر برای تردد معلولان با جدیت دنبال شود


شیراز- مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران گفت: مناسب سازی معابر و اماکن عمومی در شهرها برای تردد معلولان، در دستور کار ستاد مناسب سازی اماکن و معابر معلولان قرار گیرد و این کار با جدیت هرچه بیشتر دنبال شود.

غلامرضا یاوند عباسی روز دوشنبه در همایش مشاوران وزیر، استانداران و سازمان های تابعه وزارت کشور در امور ایثارگران در شیراز افزود: اینک وضعیت معابر و اماکن عمومی برای تردد معلولان مطلوب نیست و حتی در استان هایی که مدعی هستند در این زمینه اقدامات خوبی انجام داده اند هنوز مشکلات بسیاری وجود دارد.

وی ادامه داد: وضعیت اماکن عمومی و معابر نباید به گونه ای باشد که یک فرد جانباز و معلول و حتی افراد سالخورده امکان تردد در آنجا را نداشته باشند.

او اظهار کرد: البته مناسب سازی فقط به پیش بینی رمپ یا آسانسور محدود نیست بلکه خودپردازهای بانک ها، سرویس های بهداشتی و یا محل پارک خودرو نیز باید به گونه ای پیش بینی شود که امکان استفاده از آنها برای معلولان نیز فراهم باشد.

یاوند عباسی، در خصوص شورای مشورتی ایثارگران هم گفت: این شورا در اکثر استان های کشور تشکیل شده و از نخبگان ایثارگر دعوت شده تا با حضور در این شورا، به سرعت گرفتن روند شناسایی و رسیدگی به امور ایثارگران کمک کنند.

وی، با اشاره به احیای شورای ترویج ایثار و شهادت در استان ها افزود: شیوه نامه شورای هماهنگی امور ایثارگران هم با موافقت وزیر کشور به استانداران ابلاغ شد که ریاست این شورا بر عهده استاندار و در غیاب وی بر عهده معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خواهد بود.

منبع: ایرنا

نشانی مطلب در وبگاه شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران:
http://shamdani.com/find.php?item=1.107.7428.fa
برگشت به اصل مطلب