شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران- اخبار علمی
دستگاه هشدار آسم برنده رقابت Tech4Good ساختۀ مخترع ۹ ساله

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۶/۱۶ | 

دستگاه هشدار آسم برنده رقابت Tech4Good ساختۀ مخترع ۹ ساله

ما توجه ویژه ای به رقابت سالانه Tech4Good و به ویژه بچه‌هایی که کاندید برنده جایزه می‌شوند داشته ایم. بچه‌های بسیار باهوشی در این رقابت شرکت می‌کنند که کارهای بسیار تأثیرگذاری انجام داده‌اند. امسال رقابت بسیار نزدیک بود و پروژه‌های فوق العاده‌ای ارائه شد.

AWT IMAGE

آرنو شارمای نه ساله با دستگاه هشدار آسم که بر روی رزبری پای ( Raspberry Pi) اجرا می‌شود، برنده برندگان و همچنین برنده جایزه مردمی شد. آرنو شروع به یادگیری علل و اثرات آسم کرد و در مورد راه‌های کمک به بیماران فکر کرد. او پی برد که تشخیص آسم سخت است اما اگر تشخیص داده نشود می‌تواند کشنده باشد. این امر منجر به تشخیص و درمان بسیاری از کودکان می‌شود. اسپری اغلب برای کاهش علائم آسم تجویز می‌شود اما عوارض جانبی مانند کاهش رشد و ایمنی بدن را به همراه دارد. آرنو کشف کرد که بهترین راه برای مدیریت آسم، جلوگیری از حملات آسم است. می‌توان با شناخت عوامل مؤثر در حمله آسم و یک برنامه درمانی از این حملات جلوگیری کرد.

AWT IMAGE

آرنو برای ساخت این سامانه هشدار از رزبری پای، Sense HAT، حسگر گاز MQ-135 ، حسگر گرد و غبار و یک  Arduino Uno استفاده کرد. حسگرهای روی برد برای اندازه‌گیری دما و رطوبت استفاده می‌شود و حسگر گاز MQ ترکیبات نیتروژن، دی اکسید کربن، دود سیگار، مه، آمونیاک و الکل که همه به عنوان علت آسم شناخته شده‌اند را تشخیص می‌دهد. حسگر گرد و غبار اندازه ذرات گرد و غبار و چگالی آنها را اندازه‌گیری می‌کند. AsthmaPi در پایتون و C++ برنامه ریزی شده و ایمیل و پیامک هشدار را برای یادآوری مصرف دارو ارسال می‌کند.

اینجا پروژه بسیار چشمگیر آرنو و روش کار آن را می‌بینید.

دستگاه هشدار آسم برنده رقابت Tech4Good ساختۀ مخترع9ساله

نشانی مطلب در وبگاه شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران:
http://shamdani.com/find.php?item=1.85.9060.fa
برگشت به اصل مطلب