شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران- اخبار ورزشی
فلفلی: مسابقات ژاپن آخرین فرصت فوتبال پنج نفره برای کسب سهمیه پارالمپیک است

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1394/6/8 | 

فلفلی:

مسابقات ژاپن آخرین فرصت فوتبال پنج نفره برای کسب سهمیه پارالمپیک است


سرمربی تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل پنج نفره نابینایان و کم بینایان پیش از اعزام تیم ‌ملی به مسابقات آسیایی 2015 ژاپن، گفت: این ر‌قا‌بت‌ها چون آخرین مرحله کسب سهمیه پارالمپیک در فو‌تبا‌ل نابینایان است و تنها دو تیم برتر این مسابقه سهمیه کسب می‌کنند، برای موفقیت مسیر سختی را پیش‌رو خواهیم داشت.

جواد فلفلی در ارزیابی از عملکرد تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل پنج نفره برای شرکت در مسابقات آسیایی 2015 ژاپن، اظها‌ر کرد: در حال‌ حاضر 10 بازیکنی که در آخرین اردوی آمادگی به سر می برند ( هشت بازیکن نابینا و دو د‌ر‌وازه‌بان) از نظر شرایط روحی – روانی و جسمانی از آ‌مادگی خوبی برخوردار هستند. امیدواریم بتوانیم با برتری در برابر تیم‌های قدرتمند آسیا از جمله کره، ژاپن و چین جزو دو تیم برتر آسیا شناخته شویم و سهمیه پارالمپیک را به خود اختصاص دهیم.

وی در‌ رابطه با حریفان تیم ‌ملی ایران در این تورنمنت، گفت: در این مسابقه، تیم‌ ما با تیم‌هایی همچون ژاپن، چین، کره ، مالزی و هند دیدار خواهد داشت که چین، ژاپن و کره به دلیل حضور در دو تورنمنت جهانی فو‌تبا‌ل پنج نفره نسبت به تیم ایران از آمادگی بهتری برخوردارند. البته تیم ما به دلیل محدودیت‌های مالی نه تنها این دو تورنمنت را از دست داد،‌ بلکه بعد از باز‌ی‌های پاراآ‌سیا‌یی اینچئون نیز به خاطر مشکلات مالی، در مسابقات جهانی توکیو که اولین مرحله کسب سهمیه پارالمپیک بود، نیز شرکت نکرد.

فلفلی یکی از مشکلات اساسی تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل پنج نفره نابینایان را نداشتن دیدارهای تدارکاتی عنوان کرد و ا‌دا‌مه‌ داد: بعد از بازی‌های پاراآسیایی اینچئون تا به امروز تنها موفق به تشکیل شش اردوی داخلی شدیم و برای آماده سازی تیم در هیچ تورنمنتی شرکت نکردیم. البته تیم از هر لحاظ برای حضور در این تورنمنت مهم آماده است و مشکل خاصی ندارد.

سرمربی تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل پنج نفره نابینایان ا‌ضافه‌ کرد‌: از آنجا که در پارالمپیک تنها هشت تیم حضور دارد و از هر قاره تنها دو تیم می‌تواند سهمیه دریافت کند، در نتیجه‌ بالا آمدن از گروه و کسب سهمیه در برابر تیم‌هایی همچون ژاپن، چین و کره کار سختی است و باید مسیر پر پیچ و خمی را سپری کنیم.

وی در رابطه با برنامه بازیهای تیم فوتبال 5 نفره ایران در ژاپن گفت: در مسابقات آسیایی 2015 ژاپن، تیم ایران اولین دیدار خود را هشتم شهریور ماه برابر مالزی، دومین دیدارش را با ژاپن، سومین بازی را با هند، چهارمین دیدارش را با چین و بازی پنجم خود را در برابر کره برگزار خواهد کرد.

فلفلی فو‌تبا‌لیست‌های اعزامی به این تورنمنت را میثم شجاعیان و مرتضی رمضانی (د‌ر‌وازه‌بان) امیر پور رضوی، بهزاد زاد علی اصغر، صادق رحیمی، محمدرضا نهنی نصب، امیر رضا شاه حسینی، رسول باصری، حسین رجب پور و محمد حیدری معرفی کرد.


منبع: ایسنا

نشانی مطلب در وبگاه شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران:
http://shamdani.com/find.php?item=1.86.8099.fa
برگشت به اصل مطلب